Alışveriş İşlemleri > Ön Bilgilendirme Formu

İlgili yasa yönetmelik gereği lütfen aşağıdaki ÖN BİLGİLER VE BİLGİLENDİRME FORMU metnimizi okuyunuz ve okunduğuna ilişkin onayi elektronik ortamda veriniz.
TARAFLAR
modabingo.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten "" adresinde mukim "DEFNE İNTERNET HİZMETLERİ" (Bundan böyle "SATICI" olarak anılacaktır). "modabingo.com" internet sitesine üye olan veya sipariş veren internet kullanıcısı (Bundan böyle "ALICI" olarak anılacaktır).
A - SATICI / FİRMA BİLGİLERİ:
Web Site İsmi : modabingo.com
İsmi / Ünvanı : DEFNE İNTERNET HİZMETLERİ(modabingo.com)
Destek E-Posta Adresi : [email protected]
Kurumsal E-Posta Adresi : [email protected]
Destek Telefon : 0212 709 79 09 Pbx
B - ALICI / KULLANICI BİLGİLERİ:
İsim Soyisim :
Telefon No :
Sözleşme Okuma Tarihi :
TESLİMAT BİLGİLERİ
Teslimat Metodu : Kargo veya Kurye İle Gönderim
Adı Soyadı ya da Ünvanı :
ÖDEME BİLGİLERİ
Ödeme Metodu : Kapıda Nakit Ödeme veya Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme
Adı Soyadı ya da Ünvanı :
Adres :
Ürünün teslimi, siparişin verilip, sözleşmenin internet ortamında onaylanmasından itibaren en geç beş iş günü içinde kargoya verilmek suretiyle yapılacaktır. Siparis konusu bütün ürünler ALICI tarafından internet sitesine üyelik sırasında bildirilen kisi ve adrese teslim edilmek üzere kargo firmasına verilir.

Kargo Firmaları, SATICI'dan teslim aldıgı gönderileri uzaklıklarına göre degismekle birlikte normal sartlar altında İstanbul içi teslimlerde ortalama 2 is günü içerisinde alıcılara ulastırmaktadır. İstanbul dışı teslimlerde ise yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak 1-5 iş günü veya daha fazla bir süre alabilmektedir.

Ancak her halukarda, siparis konusu ürün, yasal 30 günlük (ve ALICI'ya daha önceden bildirilen hallerde ek on günlük) süreyi asmamak üzere, ALICI'nın yerlesim yerinin uzaklıgına baglı olarak ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir

SATICI, satış anında yürüttügü ve internet sitesinde sartlarını ilan ettigi kampanyaların sonucuna baglı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını yada bir kısmını ALICI'ya yansıtmayabilir. Kargo bedelinin alıcıya yansıtılıp yansıtılmayacağı sipariş onay sayfasında, ön bilgilendirme formunda ve satış sözleşmesinde açıkça belirtilmektedir.

Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması halinde veya genel olarak teslimatın kabul edilmemesinden SATICI sorumlu tutulmaz. ALICI, Ürün'ü teslim aldıgı anda kontrol etmekle ve Ürün'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördügünde, Ürün'ü kabul etmemek ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

Kargo ALICI'ya teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek herhangi bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerin durumu kontrol edilmelidir. Ürünlerde bir hasar görüldüğü durumda, ALICI ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını istemek zorundadır. Kargo kabul edilmemiş ve söz konusu tutanak da tutulmuş ise durum tutanağın alıcıda kalan kopyası ile birlikte en kısa sürede satıcıya sözleşmede belirtilen iletişim araçları kullanılarak derhal bildirilmelidir.

ALICI tarafından kargodan tutanak tutturulmaksızın itirazsız teslim alınan ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

Özellikle, cam ürünlerde kırık, çatlak vb. şikayetler nedeni ile iade ve değişim taleplerinin dikkate alınabilmesi için ALICI kargodan ürünü teslim alırken mutlak surette paketi açıp kontrolünü yapmalı ve kırık, çizik, çatlak vb. sorunu olan ürünü kargodan teslim almayarak tutanak tutturmak suretiyle SATICI'ya iadesini sağlamalıdır. Aksi halde, kargodan teslim alınan üründeki kırık, çizik, çatlak vb. şikayetler dikkate alınmayacak, kargodan itirazsız teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilerek ALICI nezdinde gerçekleştiği kabul edilecek olan kırık, çizik, çatlak vb. şikayetler dikkate alınamayacaktır.

SATICI haklı bir nedenle Sözlesme konusu Ürün/hizmeti tedarik edemeyeceginin anlasılması halinde ALICI'yi bilgilendirerek onayını almak sureti ile esit kalite ve fiyatta baska bir mal/hizmeti tedarik edebilir.

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya havalenin tahsilinde satıcıdan kaynaklanmayan bir sorun yaşanır ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sipariş onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. İşbu mücbir sebebin 15 günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

CAYMA HAKKI VE KULLANIM BİLGİLERİ
ALICI'nın 4077 Sayılı Tuketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 3/e Maddesi geregi "Tuketici" sıfatını taşıması halinde;

"Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin (ve cezai sart ödemeksizin) malı teslim aldıgı veya sözlesmenin imzalandıgı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözlesmeden cayma hakkının var oldugunu ve cayma bildiriminin satıcı veya saglayıcıya ulasması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz."

Cayma hakkının kullanılması için yasal 7 günlük süre içinde SATICI'ya yazılı bildirimde bulunulması sarttır. Bu yazılı bildirim iadeli taahhutlu mektup, telgraf, faks veya elektronik posta gibi bir sürekli veri tasıyıcısı-uzaktan ilesitim aracı ile de yapılabilir. Bu hakkın kullanılması halinde, anılan yazılı bildirimin yanısıra ALICI'ya teslim edilen Ürün'ün Faturası ile birlikte gönderilmiş olan iade formu doldurularak, SATICI'ya gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagı örnegi ile (vergi mevzuatı uyarınca) fatura aslının iadesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Faturası gerçek kişi tacir, sermaye şirketleri vb. adına düzenlenen ürün iadelerinde Iade Faturası kesilmesi gerekmektedir. Ayrıca, iade edilmesi gereken Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI'ya teslim edilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Cayma hakkının kullanılması halinde, Tüketici-ALICI'nın ürünü iade edeceği adres SATICI'nın işbu sözleşmede belirtilen adresidir.

Ürünler SATICI tarafından ALICI'ya teslim edilmek üzere kargoya verildikten sonra cayma hakkı var olan Tüketici-ALICI'nın bu hakkını kullanmış olması halinde; Sipariş henüz kargoya teslim edilmemişse, ALICI, siparişin iptalini siparişlerim bölümü üzerinden yapabilir, e-posta ( [email protected]) ile talebini iletebilir veya destek hattını 0212 709 69 09 hafta içi çalışma saatleri içinde arayarak iletebilir.

Siparişin kargoya teslim edilmiş olması halinde ise; Fatura ile birlikte gönderilmiş olan iade formu doldurularak, faturanın bir nüshası ile birlikte İade Adresi : DEFNE İNTERNET adresine Aras Kargo ile ücretsiz olarak gönderilebilir. Ürünlerin, iade sürecinin sağlıklı olarak gerçekleştirebilmesi için gönderinin üzerine A4 Kağıtla İADE EDİLECEKTİR başlığı eklenebilir. Sürecin sağlıklı yürüyebilmesi adına Sürat Kargo firmasından sağlanabilecek Gönderi kodunu saklanmalıdır. İade edilecek ürünlerin düzgün olarak paketlendiğinden ve ayrı ayrı orijinal ambalajlarında olmasına dikkat edilmelidir. İadelerin içine durumu açıklayıcı bir not eklenmesi iade sürecinin hızlanması açısından faydalı olacaktır.

Yukarıda yazılı belgelerin ve Ürün'ün SATICI' ya bu şekilde ulaşmasını takip eden 10 gün içinde Ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. İade işlemi ALICI'nın siparis sirasinda kullandigi kredi kartına iade sureti ile yapılır. İade tutarının Bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen Banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.

Cayma hakkı kullanılabilen Ürünlerde, yine mevzuat uyarınca, malda mutat kullanım dısında kullanımdan ötürü meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ya da genel olarak tüketicinin kusurundan kaynaklanan bir değer azalması söz konusu ise Tüketici'nin değerdeki bu azalmayı, iade imkânsızlığı var ise malın değerini (yukarıdaki satıs fiyatını) SATICI' ya tazmin etmesi gerekir.
İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
ALICI, satın aldığı ürünlerle ilgili talep ve sikayetlerini SATICI'nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 4077 sayılı kanun hukumleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; Dilerse sikâyet ve itirazları konusunda basvurularını 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin mal/hizmeti satın aldıgı veya ikametgâhının bulundugu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI'lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.
GEÇERLİLİK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler ALICI'nin isbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve ALICI tarafından modabingo.com Internet Sitemizde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmistir) teyidinden sonra ALICI ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile Sitemizde yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözlesme sartlarında sözlesme olusacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların Sözlesme'den dogan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır.